aluplast_Ideal_7000_1.jpg
Seria profili IDEAL 7000 dedykowana jest dla budownictwa energooszczędnego. Głębokość zabudowy wynosząca 85 mm i sześciokomorowa konstrukcja profili gwarantują ponadprzeciętne właściwości izolacyjności  termicznej okna. System uzyskał w badaniach współczynnik przenikalności cieplnej profili o wartości Uf=1,1 W/m2K, co w połączeniu z możliwością stosowania szerszych i cieplejszych pakietów szybowych o szerokości do 51 mm stanowi bardzo atrakcyjną propozycję produktową.

System umożliwia swobodne łączenie ram z innymi seriami profili o głębokości 85 mm. Jest to system z uszczelnieniem zewnętrznym, co daje możliwość zaoferowania energooszczędnego rozwiązania również dla konstrukcji stałoszklonych, bez konieczności stosowania adapterów. Duża komora z solidnym wzmocnieniem stalowym to gwarancja stabilności ramy.

Szeroka oferta folii dekoracyjnych oraz system nakładek aluminiowych umożliwiają uzyskanie praktycznie dowolnej kolorystyki okien.


NOWOŚĆ: Innowacja na miarę sukcesu - Ideal 7000 „powerdur inside“

Profile Ideal 7000 „powerdur inside” są kolejnym wariantem systemowym w ramach wprowadzonej w ubiegłym roku serii ideal 7000, który stanowi odpowiedź na te wzrastające wymagania w zakresie izolacyjności termicznej stolarki okiennej. Metalowe usztywnienia w profilach okiennych, wskutek wysokiej przewodności cieplnej, tworzą mostek termiczny i powodują pogorszenie ich właściwości termoizolacyjnych. „Powerdur inside“ to innowacyjna technologia koekstruzji profili PVC z zastosowaniem specjalnych termoplastycznych wkładek wzmocnionych włóknem szklanym Ultradur® High Speed, opracowanych przy współpracy z firmą BASF. Wkładki te z powodzeniem zastępują stal stosowaną w konwencjonalnych ramach okiennych z PVC, zapewniając zdecydowanie lepsze właściwości izolacji cieplnej przy tych samych mechanicznych właściwościach okna.  
Dzięki eliminowaniu wzmocnień stalowych w ramach profili serii Ideal 7000 „powerdur inside” mostki termiczne zostają ograniczone, a współczynnik przenikania ciepła ram dla tej serii wynosi Uf=1,0W/m2K, co jest bardzo dobrym wynikiem dla systemu z uszczelnieniem zewnętrznym. Konstrukcja profili daje jednocześnie możliwość uzyskania dalszej poprawy przenikalności cieplnej kształtowników, poprzez opcjonalne wypełnianie materiałem termoizolacyjnym przestrzeni niektórych komór wewnętrznych.


 

Ideal 7000 „powerdur inside“  - zalety rozwiązań „hybrydowych”

Firma aluplast jest od wielu lat prekursorem w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych nakierowanych na poprawę właściwości cieplnych profili. Można powiedzieć, że w przypadku profili okiennych od kilku lat mamy do czynienia z dwoma drogami zmierzającymi do poprawy ich właściwości cieplnych: „klasycznym” podejściem polegającym na zwiększaniu głębokości profili i dodawaniu kolejnych komór oraz „alternatywnym” kierunkiem polegającym na eliminowaniu negatywnego wpływu pewnych elementów np. wzmocnień stalowych na termikę profili, wprowadzeniu technologii wklejania szyb, czy wypełniania profili materiałem termoizolacyjnym – komentuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager aluplast sp. z o.o.. Konsekwentnie rozwijamy nasze systemy w obu tych kierunkach. Dzięki kompatybilności poszczególnych serii profili te dwa kierunki często się przenikają. Doskonałym przykładem takiego „hybrydowego” rozwiązania są właśnie profile serii Ideal 7000 powerdur inside, w których z jednej strony zwiększamy głębokość zabudowy profili do 85 mm, zwiększamy liczbę komór, umożliwiamy zaszklenie energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości 51 mm, a z drugiej strony eliminujemy wzmocnienia stalowe, czyli elementy negatywnie wpływające na właściwości cieplne konstrukcji – podsumowuje Marcin Szewczuk. 

To właśnie dzięki temu udało się dla Ideal 7000 „powerdur inside” poprawić izolacyjność termiczną w stosunku do wariantu podstawowego Ideal 7000 o 0,1 W/m2K. To bardzo dobra wiadomość w kontekście spełniania wymagań rozporządzenia o warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, w których zaostrzono wymogi dla stolarki okiennej określając minimalny współczynnik izolacyjności termicznej od 01.01.2017 r. na poziomie Uw(max)=1,1 W/(m2*K), a od 01.01.2021 r. już na poziomie - Uw(max)=0,9 W/(m2*K)).



Parametr Wartość
Głębokość zabudowy 85 mm
Szerokość zestawu rama/skrzydło 119 mm
Maksymalna grubość oszklenia 51 mm
Ilość komór 6
System uszczelnienia zewnętrzne
System wzmocnienia stal, wzmocnienia Utradur High Speed
Dostępna stylistyka profili classic-line
Współczynnik przenikania ciepła 1,0 - 1,1 W/m2K
Odporność na działanie wiatru C4*
Wodoszczelność 9A*
Przepuszczalność powietrza 4*
Izolacyjność akustyczna z pakietem szybowym 4/16/4 33(-2;-5)dB
Maksymalna izolacyjność akustyczna 45(-1;-3)dB*
Technologia bonding inside nie
Możliwość pianowania nie
Wymienne uszczelki tak
Kompatybilność z seriami produktów drzwi zewnętrzne 7000
baner
Nazwa firmy: TILMAR
Adres: 42-262 Poczesna
ul. Górna 7
(wjazd od ul. 1 maja)
Telefon: 034 327 48 60
E-mail: biuro@tilmar.pl
Firma

Jesteśmy producentem rolet zewnętrzych i moskitier na systemach firmy ALUPROF - świadczymy fachowy montaż i serwis naszych wyrobów.

Jesteśmy z Poczesnej, działamy głównie w regionie: w Częstochowie, Myszkowie, Lublińcu i innych. 

godziny otwarcia

Pn:   9:00 - 17:00

Wt:   9:00 - 17:00

Śr:   9:00 - 17:00

Cz:   9:00 - 17:00

Pt:   9:00 - 17:00

So:   10:00 - 14:00

Dane kontaktowe

Serdecznie zapraszamy do
kontaktu drogą mailową
lub telefoniczną.

A:  ul. Górna 7, 42-262 Poczesna
T:  034 327 48 60
E:  biuro@tilmar.pl

UP